Урок № 7
Тема:
Що означає бути щасливим
Мета: Пояснити зміст понять «щастя», «Індивідуальність»,
«характер», «самооцінка», називати і аналізувати риси свого характеру,
здійснювати самооцінку. Розвивати навички колективної праці; комунікативні
навички.
Тип уроку: урок подачі нових знань
Обладнання: підручник, ватман, стікери, проектор для перегляду відеороликів.
Хід уроку
1.Повідомлення оцінок ТО № 1.
Аналіз учнівських робіт. Повторити чим
учинок відрізняється від морального вчинка; чому поняття вихованість ширше ніж
етикет.
2.Мотивація: перегляд відеоролика
"Щастя - це просто".http://www.youtube.com/watch?v=HKhVWjZoL9E Бесіда за запитаннями:
- Чому автори так зобразили
щастя?
- Як ви розумієте, що таке
щастя?
- Як ви думаєте, чому відео так
називається? Чи згодні ви з автором?
Учні висловлюють свої думки.
3.Повідомлення
теми і мети уроку.
4.Завдання 1: на отриманих
сердечках напишіть, коли ви буваєте щасливі. Учні читають свої записи і
закріплюють на ватмані (плакат можна подарувати класу в класний куточок,
показати батькам на зборах, зберегти для випускного)
Завдання 2:
намалюйте хмарку в зошиті, в ній напишіть, що вас робить нещасливими.
Обговорення: Чому кожна людина відчуває щастя по своєму?
5.
Відеоролик про дітей з дитячого дому. http://www.youtube.com/watch?v=psr395uaeNsОбговорення: Що для цих дітей є
найбільшим щастям у їх житті? Чому? Чи підверджує цей сюжет наші висновки?
6.Прочитати
пункт № 1 (стор. 44 підручника)
7. Завдання № 4 (стор.45
підручника)
8.Завдання № 5
9.Робота з текстом .
Шведська народна казка «У пошуках
щастя»(стор.45-47, Уроки)
10.Підсумки
11.Домашнє
завдання:Урок № 7, Завдання на вибір:
- № 3
письмово;
-підготувати
презентацію "Щаслива людина";
-зобразити
щасливі моменти життя (як їх собі уявляєте);
-поміркувати,
як я можу зробити щасливою іншу людину.
|