П`ятниця, 2024/04/19, 11:00
Зеленодольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 2
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Математика [3]
.
Література [5]
Конспекти уроків з світової літератури, української літератури; розробки позакласних заходів
Рідна мова [6]
.
Іноземна мова [4]
.
Природничі науки [5]
.
Історія [2]
.
Початкова школа [6]
.
етика [6]
.
образотворче мистецтво [3]
конспекти уроків образотвочого мистецтва
російська мова [2]
конспекти уроків, тестові завдання для контролю для українських класів
фізика [4]
.
праця, технології [1]
конспекти уроків, презентації та матеріали до уроків
Головна » Файли » Конспекти уроків , позакласних заходів » Початкова школа

Урок математики з використанням ІКТ. 4 клас
[ Викачати з сервера (9.93 Mb) ] 2016/02/01, 21:11

                                Урок математики з використанням ІКТ. 4 клас

Тема. Природні дива України. Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові числа. Ускладнені задачі на зведення до одиниці.

Мета: закріпити  ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові числа,закріпити розв’ язання ускладнених задач на зведення до одиниці ; ознайомити  учнів з

             цікавими природними об’єктами, які є на території України; розвивати навички     

             самоконтролю, увагу, мислення; формувати комунікативну компетентність;

             виховувати старанність у навчанні, допитливість ; бажання берегти і

             примножувати багатства рідної землі

Тип уроку: урок закріплення  вмінь і навиків

Форма проведення: урок - подорож

Обладнання: комп’ютер,  мультимедійна презентація на тему

 «Природні дива України», сигнальні картки,  смайлики  .

  

                                                       Хід уроку   

І.Організація класу                                                                                                                            Учитель.   Подивились всі на мене,

                   Усміхнулися усі.

         Хто готовий до роботи? (піднімають руки)

         Бачу, ви всі молодці.

                 

          Девіз нашого уроку:

 

Будем математику вивчати

та рідний край свій пізнавати.

 

 

 

                                                              

                                                                                             Слайд №1                                                                   

ІІ. Активізація  і корекція  знань учнів

  • Я дуже хочу, щоб сьогодні ми провели  цікавий і незвичайний урок.
  • Вашу роботу буде оцінювати Смайлик.  Він подарує свою усмішку найрозумнішим і найактивнішим учням.              Слайд №2
  • А щоб дізнатися, про що йтиме мова на уроці, вам потрібно виконати  вправи для усного рахунку та розгадати ключові слова.
  1. Усний  рахунок

Гра «Математичні ланцюжки» (слайд №3)

120:10         24∙10        100:2         25∙4        70+80        80∙4           48:4         50+40

       –4              :6               ∙7            +900          :3             +280           ∙3              :30

       ∙100           ∙4             –150          :10            ∙4             :10              :9             ∙100

      –650           :10             :4             :5              :100         ∙3               ∙25             :5

       150            16              50             20              2           180             100            60

         Н              Р               Р               И             П              І                Д                О

Хвилинка каліграфії

  • Запишіть числа у порядку зростання і прочитайте перше ключове слово.
  • 2,16, 20, 50,60, 100, 150. 180.
  •  

 

 

2.Гра «Відшукай загублене число» (слайд №4)

 

 

 

1000

320+

             4

           +680

                2

                     :10

80 +

              100

            +910

 

 

 

 

 

 

 

 

Ключове слово:      Д                      И                                                 В                              А            

 

И

3. Зайти частину від числа (слайд №5)

 

 

Р

Р

К

             1 год = …хв                  1 кг =…г                  доби = … год               1  хв =…с        

 

             4                                     2                               3                                       10              

 

 

У

Н

Ї

                          1 ц =…кг                              1 год = …хв                      1т =…кг

 

                          5                                            5                                         4

  • Утворіть із розсипаних літер третє ключове слово.
  •  

ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

         –  Отже, про що ми будемо говорити на уроці? (слайд №6)

 Ми будемо  уявно подорожувати просторами нашої рідної  Батьківщини і знайомитися з природними дивами, які є на її території.  Чим більше математичних завдань ви виконаєте, тим з більшою кількість природних див України познайомитеся.

А працювати   будемо над вмінням  ділити багатоцифрові числа на одноцифрове число.

 

ІV. Розвиток математичних знань і вмінь учнів

Щоб познайомитися з першим природнім дивом, яке є на території України вам потрібно виконати такі  завдання:

 

Слайд №7

                                                     

 

1.Найбільше озеро на Україні – озеро Ялпуг (Одеська обл.) , його середня глибина  становить 6 м, що  у 3 рази менше, ніж глибина ще однієї перлини нашої української землі озера Синевир( Карпати), яке ще називають «морським оком». Яка середня глибина озера Синевир?  (18м)                                                                                                      Отже знайомимося з першим дивом нашої української землі.

 

 

 

                                       Слайд №8

 

Озеро Світязь знаходиться на Волині поблизу  міста Шацьк. Воно є найглибшим озером на Україні. За свою неповторну красу воно було  вибране одним із  семи чудес України. Його вік понад 10 тисяч років. Місцеві жителі говорять, що Світязь має дивовижну силу. Достатньо увійти в його кришталеву воду, щоб відчути, як душа наповнюється світлою радістю, а тіло  здоров’ям.

                                              Слайд №9

          2. Довжина печери Озерної ( на Тернопільщині) становить 114км, це на  74км менше, ніж довжина найдовшої печери на Україні та у  Європі, яка називається печера Оптимістична (Тернопільщина). Яка довжина найдовшої печери на Україні? (188км)

 

  • Молодці, ви швидко і правильно справилися із завданням, тож знайомимося із наступним природним дивом України.

 

Мармурова печера

                                                                (Слайди №10,11)

 

 

Це мармурова печера, яка знаходиться у Криму. Вона входить до п’ятірки найкрасивіших печер Європи. Її  довжина більше 2 км, а вік понад 2 млн. років.

 Цю печеру утворюють  декілька  галерей - зал. Усі зали печери прикрашені різноманітними природними кам’яними відростками, які за допомогою спеціального освітлення перетворюються на дивовижні зображення: слоненя, троянду,Царівну - жабу, Діда Мороза та інших фантастичних персонажів

                                         Фізкультхвилинка

Ви всі добре працювали, тож настав час відпочити.

Якщо дружно і старанно виконаєте  вправи, то відкриєте для себе третє природне диво України.

 

  •  

о. Хортиця

Молодці, ви старанно виконували вправи. Знайомимося з третім природним дивом України .

 

                                                                                             (Слайди №20,21 )

Це острів - заповідник Хортиця, від знаходиться  посеред Дніпра  і є найбільшим островом на цій ріці(довжина 12км, ширина 2,5км). На території цього заповідника діє музей, у якому зібрано близько 30тис.експнатів,  які розповідають про героїчне минуле наших предків – славних козаків.

  1. Робота з підручником.

 

а) Про наступне природне диво України ви дізнаєтеся, якщо правильно розв’яжете

приклади

        5875:5                    4522:2

б) №557 (самостійно)

в) самоперевірка

 

  •  

   Дендропарк «Софіївка»

Молодці, із задачами ви справилися, знайомимося із наступним природним дивом України.

 

                                                                            (Слайди № 24,25)

 

Це дендрологічний парк «Софіївка». У 18 столітті його заснував граф Станіслав Потоцький для своєї дружини, яка була гречанкою. Вона дуже сумувала за своєю батьківщиною, тому чоловік вирішив  подарувати своїй дружині  диво – сад, який би нагадував їй про батьківщину, з красивими фонтанами, водоспадами, підземними ріками, красивими скульптурами і диво – рослинами.

 

 г )Розв язавши задачу № 560  ви дізнаєтесь про ще одне диво української землі

     2 год.  8 юнн. - 48 г.

     1 юнн. за 5 год. -? г.

  1. 48:2=24(г.)- 8 юннатів за 1 години;
  2. 24:8=3 (г.) – 1 юннат за 1 годину;
  3. 3 *5=15 (г.)

Відповідь:15 годівниць зробить 1 юннат за 5 годин.

 

Джуринський  водоспад

– Молодці, з задачею ви справились , знайомимося ще з одним природним дивом України .

 

                                                                                       (Слайд № 28)

 

.

      Джуринський водоспад, вважається найбільшим рівнинним водоспадом в Україні(знаходиться у Тернопільській області). Він заввишки 16 метрів. Важко повірити в те, що до його створення долучилися люди: татари під час облоги замку спрямували річку в інше русло. Минули часи - і тепер ми маємо можливість милуватися красою та приймати цілющі водні процедури..

 

VІ.Підсумок уроку. Рефлексія

       Ось така красива і дивовижна наша  українська земля.

  • Чи сподобався вам, діти наш урок?
  • Яке природне диво вам запам’яталося найбільше?
  • Чи хотілося вам  дізнатися  про інші природні дива України?
  • Що для цього потрібно робити?
  • А ще , діти всім нам слід пам’ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми про неї не будемо берегти природу і не будемо про неї дбати.

 

Щоб людям  на Землі

Добре було жити,

Природу треба знати,

Берегти й любити!

                                

 

 

                                                                                                                                      Слайд №29

 

VІІ. Домашнє завдання: завдання № 561

 

Категорія: Початкова школа | Додав: Наталья
Переглядів: 1221 | Завантажень: 43 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 130
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2024